«امن يجيب المضطر اذا دعاه و يکشف السوء»

بار الها ! سپاس و ستايش تو راست. تا آنجا که راه سپاسگزاريت باز است و الفاظ را در ستايش تو مجال و انديشه را به معنا و حقيقت آن راه.

مهربانا ! تو راست برتری که برتر از هر برتری. تو راست جلال و شکوه که بالاتر از هر جلال و شکوهی. پاک و منزهی تو . چه والاست شأن و منزلت تو و چه بالاست در همه جا مکانت تو ؟! چگونه شکر تو گوئيم که سراپای وجودمان غرقه در نعمتهای توست ؟!

ای زداينده غم و اندوه از دلهای سرگشتگان ! اينک اين مائيم بندگان تو . اميد از هر چه غير تو بريده و از ماسوی درگذشته و بر در خانه تو به تضرع ايستاده ايم. با حاجت و نيازمان آهنگ کوی تو کرده ايم و آرزومندانه خويش را به تو سپرده ايم.

مهربانترينی تو ... به تو دل سپرده ايم ... بزرگوارترينی تو ... به تو توکل کرده ايم ... بخشنده ترينی تو ... از تو ميخواهيم.

بارالها ! مولا و کارساز ما توئی. با همه وجودمان پاکدلانه بسوی تو آمده ايم تا غم دل با تو بگوئيم.

..... و تو حاجت دلمان را چه خوب ميدانی پيش از آنکه بر زبان آوريم ؟!

ای خدايی که دانائيت بر همه چيز سايه افکنده ! کودک دلمان بهترين گل بوستان تو را طلب ميکند. آتش هجرانش خون بر چشمهامان نشانده و طول فراقش تاب تحمل از جثه نحيفمان ربوده است.

خدايا ! ای مهربانی محض ! دير زمانيست که به افق انتظار او چشم دوخته و دور دستها را در پی ديدار او کاويده ايم. در انتظار قدوم نازنينش ثانيه ها را طی کرده ايم و لحظه لحظه زندگيمان با عطر نام و ياد او لبريز گشته.

خدايا ! خويشتن را به رحمت وصف کرده ای ... بر ما رحمت آور. فرموده ای که دعا کنيم و تو را بخوانيم و از تو بخواهيم ... اطاعت کرديم. وعده اجابت داده ای آنجا که فرمودی «بخوانيد مرا تا اجابت کنم شما را» ... و اينک اين مائيم ... به نزد تو آمده ايم در حاليکه وفای عهد تو را مطلبيم و انتظار اجابت تو را داريم.

 خدايا ! در اين ماه عزيز ، ماهی که آنرا گرامی داشته ای و بزرگی بخشيده ای و رحمت خود را در آن پراکنده ساخته ای ما را بپذير. ای بردبار ! وعده ای را که آشکار و صريح در وحی خويش فرموده ای و از پس آن در کتاب خود تائيد کرده ای برآور.

آری ميدانيم ... ميدانيم که ظهور را نشانه هائيست حتمی که بدون تحقق آن نشانه ها ظهوری در کار نيست. ميدانيم که ماه رجب هم گذشت و کسی آن ندای آسمانی را نشنيد ... ميدانيم که هنوز کسی خبری از خروج دجال و سفيانی برايمان نياورده است ... ميدانيم که هنوز سيد خراسانی پرچمهای سياه خود را بر نيفراشته است... ميدانيم که هنوز نفس زکيه در جوار خانه تو به لقايت نپيوسته است ... ميدانيم ... همه را ميدانيم .

اما........ ای مهربانترين !

آيا اين رسول تو نبود که فرمود:: «کار ظهور او را يک شبه به سامان می آوری؟» پس آنچه را وعده فرموده ای برآور که اين تنها دم خداوندی توست که ميتواند.

 

معبودا ! ای مهرگستر مهربان !

:: تو را سوگند به حسين (ع) به سيدالشهدا ::

:: تو را سوگند به عبــــاس حسين (ع) ::

:: تو را سوگند به سجـاد (ع) به زين العابدين ::

:: تو را سوگند به علی اکبر حسين (ع) ::

:: تو را سوگند به مهدی (عج) به صاحب الزمان ::

:: تـو را سوگنـد بـه مـحـمـد (ص) خاتـم النبيـن ::

:: تو را سوگند به عــزت و جـلالــت به مهـربـانـی و کــرمـت ::

:: ای کسيکه نامت خجسته و برتر است ! تو را سوگند به بهترين نامهايت ::

 

بــــــــــه ... الله

* * * * * * * * *

يــا الله    يــا الله    يــا الله

* ‌* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

بر ما که پس از پيامبر بزرگوارمان محمد مصطفی ص درمانده شده ايم رحم آور. اين اندوه و درد را با حضور آن وعده آسمانی از امت اسلام برگير. در آمدنش شتاب کن. آمدنی که ديگران گمان ميکنند بسيار دور است و ما اما .... ميدانيم که نزديک است ، بسيار نزديک.

خداوندا ! آن زيبايی خيره کننده را به ما نشان بده. و آن جلوه آسمانی را به ما بنما. چشمانمان را به ديدار آن روی فرخنده روشن بدار. رسيدنش را نزديک ساز و در ظهورش شتاب کن که فراقش بر ما بسيار سنگين و ناگوار است.

ای که اميـد ما جز به تو نيست و ما را جز تو نيست ! ای کار ساز بنده نواز ! ای مهربــان !

آيا دستمان را از دامان مهرت کوتاه ميکنی ؟؟؟ آيا اين تنها ماندگان ناتوان را خسته ، درهم شکسته و خون به چشم نشسته از بارگاهت می رانی؟؟؟ آيا دست رد به سينه مان ميزنی؟؟؟

حاشا که چنين کنی . چرا که تو ستوده و بزرگواری و خود ما را به اين وادی راه نموده ای و شايسته آن گردانيده ای.

 

« يا الله ! يا رحمان ! يا رحيم ! يا مقلب القلوب ! »

« به فريادمان برس »

« مـــــا را دريـــــاب »

« چشم اميدمان را به استجابت اين دعا روشن کن »

پروردگارا ! برهرچه اراده کنی فرمان ميرانی و بر هر کار توانايی.

آنچه طلب کرديم برآوردنش بر تو چه آسان است ؟!

/ 18 نظر / 14 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محبت و زيبايي

سلام بر دوست خوبم! ممنون از محبتهای شما... بالاخره دعا را پيداکردم و از شما بسيار ممنونم... و برای اين مناجات زیبای شما هم الهی آمين! اين روزها که به نيمه شعبان نزديک تر ميشويم حال و هوايی عجیب دارد... دلتان شاداب و نورانی!

خـــادم المهدي

بنام خـــداي مهدي ..................فانتظروا اني معكم من المنتظرين............انتظار بكشيد همانا من با شما از منتظرانم...................سلام بر دو ست خدا ............يار مهدي عج........محب خاندان عصمت وطهارت ............مـــــــــنتظر الـــمهدي ......خوب و ........عــــــزيز و مـــهر بونم ...........دروداي دوست بزرگوارم ............دست مريزاد ..........مـــومن .......چه نيا يش زيبايي ............خيلي به دلم نشست .......... خدا حفظتون كنه ..........آقا امان از بي كسي.......پس كي به فر ياد م رسي.........رحمي بكن بر حا ل ما...........بر هم زني احو ال ما..........تا قر ب تو حا صل شو د............رحمت به ما نا زل شو د.............در پناه حق و التماس دعا

حامد

سلام . خيلی ممنون که به ما سر زدين . نوشتهای بسيار زيبايی داريد .التماس دعا

نشسته به راه

سلام عزيز! ای وای منتظر مهدی .... چه زيبا گفتی ... چه با احساس گفتی ....خدايا تو را به اضطرار قلب منتظرين ظهورش را بيش از اين نزديک کن .... بياييد باهم زمزه کنيم انهم يرونه بعيدا و نره قريبا .... به خداکه رايحه ظور شامه جهان را نوازش می دهد .... زمزمه کن .اللهم عجل ....

سیدرضا صباحنا

السلام عليک يا ابا عبدالله الحسين ؛ ياد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس گرامی باد . اشهد ان عليا ولی الله

shamim

سلام الهی امين اعيادتون مبارک و التماس دعا خداکند که دستهای پراز اقاقيهای من را که در انتظارت بهار گشته ببينی اللهم عجل لوليک الفرج بفدای مولای غريبمون يامولا علی ادرکنا بظهورالحجة

حسين

ای عاشقان ، ای عاشقان ... دل را چراغانی کنيد ... { شما که منتظريد ... آماده باشيد !!!! }

علی و یهدا

راز دل با سنگ گفتم سنگ ناليدن گرفت/ از صدای گريه من ابر باريدن گرفت/ نا اميدانه زدم تکيه بر ديوار ز حسرت/ نا اميدی نکشيدی که بدانی چه کشيدم/ دلا ديدی چه کردند خوب رويان / شکستن بی سبب آن عهد و پيمان/ آنقدر برايم عزيز و نازنينی که هنگام وداع ترسم آيد به دست خدا بسپارمت/ تو را شش دريا دوست دارم / تو را چون باغ و صحرا دوست دارم/ زندگی آب روان است و می گذرد/ دوستی آتش جان است و گران می گذرد / هر که شد ديوانه زنجيری به پايش می زنند/ عشق را نازم که بی زنجير می دارد مرا ///..سلام..در Ecom اشتراک بگیرید..سر.ماه جایزه..ایمیل و نام خودتون ثبت کنیید تا نام شما هم در قرعه کشی Ecom ثبت بشه...در پایان هر ماه به ۱ نفر از مشترکان ۲۵ ساعت اکانت اینترنی نامحدود و ۵ مگابایت فضای ایمیل به شما هديه می شود.برای ورود لینک زیر متن را وارد شوید..حتما وب سايت ديگر ما نيز فراموش نشود www.iran.nevisandeh.comمنتظریم

بشری

سلام . با تاخیر عیدتون مبارک :) . می بینم که کنکور و هم ... ای ول :) . عجب قسمهای سنگینی دادین ها....، می آید ! می آید ، می آید آن سپیده ، انشاءالله . یا علی

امير

ای خداوند ادمهای خوش به داد ما هم برس